Floating Specialty Results 2009

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. Beth Wilder Wilson

Best in Sweepstakes – Esty Glen’s Caden
Best of Opposite Sex – Counselor Summer Storm

Regular Classes – Judge: Mr. Robert E. Hutton

Best of Breed – Ch. Marydale’s Limited Edition
Best of Opposite Sex – Shiloh Morning’s Voice of Peace
Best of Winners – Shiloh Morning’s Voice of Peace
Winners Dog – Abbeyrose Jokers Wild
Winners Bitch – Shiloh Morning’s Voice of Peace

Chain O’ Lakes Kennel Club

rn09345401

Floating Specialty Results 2008

Sweepstakes Classes – Judge: Dr. Valeria Rickard, DVM

Best in Sweepstakes – Bayleigh Shaireab’s Super Hero
Best of Opposite Sex – Briggsdale Cs Gold Ticket

Regular Classes – Judge: Mr. Joe C. Walton

Best of Breed – Ch. Bayleigh Shaireab’s Cover Girl
Best of Opposite Sex – Ch. Cambrian Four Star General
Best of Winners – Bayleigh Shaireab’s Sneak A Peek
Winners Dog – Bayleigh Shaireab’s Super Hero
Winners Bitch – Bayleigh Shaireab’s Sneak A Peek

San Antonio Kennel Club

rn11480801

Floating Specialty Results 2007

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. DiAnn Flory

Best in Sweepstakes – Greenfield Hit Em Hard
Best of Opposite Sex – Sun Oak Into The Mystic
Best Veteran in Sweepstakes – Ch. Kirkwood Something Wild JE

Regular Classes – Judge: Mrs. Karen C. Wilson

Best of Breed – Ch. Cheshire Bear N It All
Best of Opposite Sex – Ch. Abbeyrose Black Lace
Best of Winners – Greenfield Hit Em Hard
Winners Dog – Greenfield Hit Em Hard
Winners Bitch – Shiloh Morn’s Go In Peace

rn05116602-1

Floating Specialty Results 2006

Sweepstakes Classes – Judge: Mr. Art Toth

Best in Sweepstakes – Bayleigh Shaireab Missing Link
Best of Opposite Sex – Hollis Haven’s Kiri

Regular Classes – Judge: Mr. Merle Taylor

Best of Breed – Bayleigh Shaireab Missing Link
Best of Opposite Sex – CH Brynmawr Tempest N A Teapot
Best of Winners – Bayleigh Shaireab Missing Link
Winners Dog – Bayleigh Shaireab Missing Link
Winners Bitch – Brynmawr Sister Sue

Detroit Kennel Club

2006 floating speciality winner

Floating Specialty Results 2005

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. Kathy Regis

Best in Sweepstakes – Shaireab’s Bayleigh Sneak Preview
Best of Opposite Sex – Bruhil’s Terrwyn

Regular Classes – Judge: Mr. Elliot B. Weiss

Best of Breed – CH Darwyn’s Heart Throb
Best of Opposite Sex – Shaireab’s Bayleigh Sneak Preview
Best of Winners – Bruhil’s Terrwyn
Winners Dog – Bruhil’s Terrwyn
Winners Bitch – Shaireab’s Bayleigh Sneak Preview

rn06628001

Floating Specialty Results 2004

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. Virginia Latham Smith

Best in Sweepstakes – Bruhil’s Seven Come Eleven
Best of Opposite Sex – Shaireab’s N’ Bayleigh’s Joint Venture

Regular Classes – Judge: Mr. Landis Hirstein

Best of Breed – H Lyndy’s Sorcerers Apprentice
Best of Opposite Sex – Tollgate Roc’n Cornerstone
Best of Winners – Bruhil’s Seven Come Eleven
Winners Dog – Bruhil’s Seven Come Eleven
Winners Bitch – Tollgate Roc’n Cornerstone

rm36697701

Floating Specialty Results 2003

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. Roz Kraus

Best in Sweepstakes – Bruhil’s Bob’s Your Uncle
Best of Opposite Sex – Sun Oak Grinch Who Stole Xmas

Regular Classes – Judge: Mr. Walter F. Goodman

Best of Breed – CH Hapitails Hit Parade
Best of Opposite Sex – Evermay’s Grin And Bear It
Best of Winners – Bruhil’s Bob’s Your Uncle
Winners Dog – Bruhil’s Bob’s Your Uncle
Winners Bitch – Shaireab’s Honor Society

Bucks County Kennel Club

Floating Specialty 2002 Results

Sweepstakes Classes – Judge: Dr. Vandra L. Huber

Best in Sweepstakes – Layna’s Chance at the Brass Ring
Best of Opposite Sex – Shorlyne Lily of the Pampas

Regular Classes – Judge: Mr. Desmond Murphy

Best of Breed – CH Bruhil’s Sea-Aire Carsey
Best of Opposite Sex – Ch. Sunspryte Calkerry Sage
Best of Winners – Bayleigh Hyde N Seek
Winners Dog – Greenfield’s Merlin’s Magic
Winners Bitch – Bayleigh Hyde N Seek

Perry, Georgia

montgomery2001

Floating Specialty Results 2001

Sweepstakes Classes – Judge: Ms. Allison Corn Sunderman

Best in Sweepstakes – Sunspryte’s Carbon Copy
Best of Opposite Sex – Willowall Double Down

Regular Classes – Judge: Mr. David J. Kirkland

Best of Breed – CH Bruhil’s Sea-Aire Carsey
Best of Opposite Sex – CH Brynhir B’Berg Henry Hyde
Best of Winners – Watrvue-Shorlyne’s Shadow
Winners Dog – Watrvue-Shorlyne’s Shadow
Winners Bitch – Sunspryte’s Cinnamon Toast

Leesburg, Virginia